Сообщество

Твір на тему: «Мовні проблеми сучасної молоді»

Кардинальні зміни, що докорінно змінили наш повсякденний побут – головна ознака часу, в якому нам випало жити. Кожен новий день не схожий на попередній. Причина – стрімкий розвиток hi-tech технологій. Планшети та ноутбуки, різноманітні смартфони – все це в комплексі вносить в наше життя суттєві корективи. Без цих пристроїв важко назвати наш повсякденний побут зручним та комфортним. Вдома, на навчанні та на роботі – ці надійні помічники є нашими незмінними супутниками.

Ці зміни не могли не знайти своє відображення в нашій мові та характері самого мовлення. Окрім позитивних змін є й певні проблеми. На мою думку, до позитивних змін треба віднести надлегкий доступ до інформації. Вперше за всю історію людства, знання максимально відкриті та доступні. Інтернет містить в собі майже всю потрібну інформацію. Учень всього за декілька секунд може знайти те, що йому потрібно – літературний твір, математичну формулу, відповіді на свої питання тощо. І для цього зовсім непотрібно виходити з домівки. В наш час можна вивчити одну, ба навіть декілька іноземних мов. І знову ж таки – для цього не потрібно виходити з дому. Комп’ютер швидко перевірить вашу письмову роботу, вкаже на присутні помилки, у доступній формі пояснить, як у майбутньому їх уникнути. На перший погляд, створені ідеальні умови для органічного розвитку мовлення, загальної грамотності та навчання загалом. Але на практиці все зовсім інакше.

Із кожним роком молодь все менше приділяють уваги практиці письма та читанню. Причина - надлегкий доступ до будь-якої потрібної інформації. Внаслідок цього вона довго не тримається в пам’яті. Нема нагальної потреби. Замість книжок молодь віддає перевагу комп’ютерним іграм та перегляду фільмів онлайн. Словниковий запас та образне мислення, як наслідок, значно біднішають.

Здавалось, сучасні веб-технології та Інтернет повинні зблизити людей. Але мережа вносить свої корективи у характер нашого повсякденного мовлення. Воно стає більш лаконічним та дещо скороченим. Нівелюється значення грамотності – в спілкуванні онлайн це не принципово. На жаль, демонстрація власної неосвіченості не вважається чимось екстраординарним.

Час невпинно йде. Стрімко змінюються погляди на життя та технології. Так було, так є, так буде і надалі. Головне, правильно та, що найголовніше, із розумом користуватись всіма надбаннями цивілізації.
Уважаемые пользователи сайта 12 баллов! Осставляя коментарий, положительный или отрицательный, придерживайтесь простых норм приличия. Оскорбление и угрозы в адрес посетителей сайта, ненормативная лексика, унижающая человеческое достоинство - без придупреждения удаляются!