Сообщество
загрузка...

Твір на тему: «Що має переважати в людині – матеріальне чи духовне?»

Кожен раз матеріальне і духовне бореться в людині, так як приборкати це протистояння двох стихій нам буває не під силу. Дуже часто нам доводиться йти на компроміс із власним сумлінням, тому й досі не зрозуміло, що, все таки, переважає у людській істоті – матеріальне чи духовне?

Здається, що, все ж таки, людина у рівній мірі і матеріальне, і духовне створіння, але чому тоді, у цьому випадку, постає конфлікт між матеріальними спокусами і сумлінням совісті? Чи, врешті решт, наш світ і насправді є таким, що в ньому можна існувати лише знаходячись на одному із цих важелів? На мою думку, відповідь на ці питання буде скоріше негативна.

Я вважаю, що однією із головних задач існування людини є формування стану внутрішньої рівноваги, за якого духовне і матеріальне в людині співіснує гармонійно і без загрози втратити власну «душу». Бувають люди, які зовсім не зацікавлені у власному добробуті, як, наприклад, Григорій Сковорода, який шукав щастя у світі нематеріальних речей. І навпаки, існують люди, які бачать своє щастя у володінні зручною автівкою, великим будинком та банківським рахунком. Але ж у цьому не має нічого поганого, так як заради цього людині доводиться досягати великих професіональних вершин через навчання, самопізнання та постійне удосконалення. Звичайно, трапляються і хрестоматійні персонажі, на кшталт героїв творів «Сто тисяч» та «Хазяїн» Івана Карпенко-Карого, які намагаючись піймати у тенета усі багатства світу, стають жалюгідними та смішними.

Одержимість якоюсь ідеєю не завжди є доброю справою, особливо коли забуваєш про реальне життя та своє рідне оточення і впадаєш у стрімкий рух за маревом хибних цінностей. Але не тільки матеріальні цінності ваблять людину зробити невірний крок. Можна піти на зраду совісті і задля здоров’я чи благополуччя близької людини, чи заради кохання тощо. Мені, наприклад, стає не зрозуміло, коли монахи доводять себе до тотального фізичного знищення заради наближення до Бога.

На мою думку, загальновизнаної відповіді на ці питання ми не знайдемо, так як всі люди різні. Але надзвичайно важливо, коли людина в змозі задовольнити свої як духовні, так і матеріальні потреби.
Уважаемые пользователи сайта 12 баллов! Осставляя коментарий, положительный или отрицательный, придерживайтесь простых норм приличия. Оскорбление и угрозы в адрес посетителей сайта, ненормативная лексика, унижающая человеческое достоинство - без придупреждения удаляются!